Hakkımda

Merhaba !

Ben Koray Peker. Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2011 yılında mezun oldum. Akabinde askerlik görevimi tamamladım ve 2013 yılı başında Universal Bilgi Teknolojileri firmasında iş hayatına başladım. 5 senelik uzmanlık yolculuğumu Universal Bilgi Teknolojileri’nde tamamladım. Ayrılırken paylaştığım yazıyı buradan okuyabilirsiniz. Sonrasıda KoçSistem‘de Senior Software Development Consultant pozisyonunda 1,5 sene çalıştım. Şuanda GittiGidiyor‘da Senior Java Developer olarak  çalışmaktayım.

Üniversiteden beridir ağırlıklı olarak Java teknolojileri üzerine çalışıyorum. Mümkün olduğunca “Özgür” ve/veya açık kaynak teknolojiler kullanıyorum. Ezber mantığından çok yorumlamasını seven, temiz kod’a (clean code) yemin etmiş birisiyim. Yeni şeyler denemeyi ve öğrenmeyi seviyorum. Burada hem kendim için bir karalama defteri mahiyetinde hem de yazılım, java ve mühendislik ile uğraşmakta olan arkadaşlarıma yardımcı olmak için yazılar paylaşmaktayım. Mutluluğun ve bilginin paylaştıkça çoğalacağına inandığımdan, fırsat buldukça yeni yazılarımı sizlerle paylaşıyor olacağım.

 
Linkedln aktif olarak kullanıyorum hatta tek kullandığım sosyal paylaşım platformudur diyebilirim. Tüm paylaşımlarımı bu platform üzerinden yapmaktayım. 
 
Soru, öneri, eleştiri veya herhangi bir sebepten dolayı benimle iletişim kurabilirsiniz.